Ny verdensmester til norsk rally - derfor velger han å kjøre i Numedal

Mattias Ekström er klar for å møte gamle kjente og nye førere på norske vinterveier.

Publisert

OBS! Denne artikkelen er mer enn tre år gammel.

Onsdag kveld ble det klart at Mattias Ekström kaster seg på R5-bølgen i Rally-NM, og er klar for å gi norske og svenske førere kamp til døra under Numedalsrally neste helg.

Mattias Ekström. (Foto: Simen Næss Hagen)

Onsdag kveld ble det klart at Mattias Ekström kaster seg på R5-bølgen i Rally-NM, og er klar for å gi norske og svenske førere kamp til døra under Numedalsrally neste helg.

Dit tar han med seg en Skoda Fabia R5, og har med seg Stefan Gustavsson i kartleserstolen. Selv om han selv ikke utgir seg for at NM-runden blir av ramme alvor.

Tøff konkurranse

– Jeg skal ha det kult. Det er jo kult med rally, skriver Ekström i en SMS til Parc Fermé.

Rallycrossverdensmesteren fra 2016 trakk seg ut av VM etter at hans EKS-team mistet Audi-støtten for videre satsing, og hva han gjør i 2019 er enda ikke spikret.

Annet enn at han altså velger å kjøre den siste NM-runden på snø. Her får han tøff konkurranse av blant annet sin rallycrossrival Johan Kristoffersson, i tillegg til førere i norgestoppen som Ole Christian Veiby, Eyvind Brynildsen, Anders Grøndal og Frank Tore Larsen.

https://parcferme.no/rally/arets-vintereventyr-med-spenstig-start-pa-pameldingen/

13 R5-biler så langt

Totalt 13 R5-biler er påmeldt i skrivende stund. Enn så lenge er det uavklart om Henning Solberg og Mads Østberg stiller til start.

– Det passet meg bra, og jeg så noen filmer på YouTube der det så ut til å være veldig fine veier. Også er det alltid kult å komme til Norge, skriver Ekström videre.

– Hva er planene dine resten av året?

– Jeg skal ha det veldig gøy i 2019, svarer han kort og kontant.

Powered by Labrador CMS